Podporte nás! P-MAT - organizátor
Organizátor PIKOMATu a PIKOFYZu
vpsFree.cz
Internetové pripojenie a server pre tieto web stránky zabezpečuje občianske združenie vpsFree.cz
československý časopis pro fyziku

Sústredenia Pikomatu a Pikofyzu

Týždňové sústredenie je stretnutie približne tridsiatich najúspešnejších riešiteľov Pikomatu alebo Pikofyzu, ktorí si pozvánku zaslúžili ako odmenu za výsledky v seminári. Ak teda máš rád/rada matematiku, fyziku, hry v prírode alebo spoznávanie nových kamarátov, sústredenie je tu pre Teba. Navyše konečne stretneš vedúcich, ktorí sa podpisovali na Tvoje riešenia.

Zimné sústredenie PIKOFYZu
– Lom nad Rimavicou 2011

Preto ak dostaneš pozvánku na sústredenie, určite neváhaj a poď!

V nasledujúcich riadkoch Ti skúsime priblížiť, čo je to sústredenie. Sústredenie je vyvrcholenie každej časti PIKOMATu a PIKOFYZu. Každú zimu a každé leto organizujeme dve sústredenia PIKOMATu – jedno pre mladších a jedno pre starších Pikomaťákov. Pre účastníkov, ale aj pre vedúcich ide o nezabudnuteľné chvíle. Keďže pre Vás je účasť na sústredení odmenou za snaženie sa pri riešení úloh, vkladáme do jeho prípravy veľa času a síl.

Každého sústredenia sa zúčastňuje okolo 30 detí. Ak si ešte na žiadnom sústredení nebol/a, nemaj obavy. Stretneš tam super decká, ktoré baví matika alebo fyzika – v tom si zrejme budete rozumieť. Vždy je fajn spoznať ľudí s rovnakými záujmami. Možno to znie, že preháňame, ale na sústredeniach často vznikajú silné priateľstvá, možno až na celý život. Ako môžete vedieť, že nekecáme? Jednoducho – aj vedúci v Pikomate a Pikofyze sa poväčšinou spoznali práve na sústredeniach a ťahajú to spolu už nejaký ten čas.

Letné sústredenie PIKOMATu
– Oravská Lesná 2010

Áno, na sústredeniach robíme aj matiku s fyzikou. Trošku dúfame, kedže semináre riešiš, že si ochotný/-á venovať sa im aj mimo školy. Vedúci si pripravia pútavé prednášky o témach, o ktorých Vám v škole nehovoria a ručíme Ti, že sa naučíš niečo nové, ale hlavne veľmi zaujímavé.

Avšak nielen vedomosťami je človek živý. Veľkú (určite nadpolovičnú) časť programu na sústredení tvoria zábavné hry, aké si ešte určite nezažil/a. Zabavíš sa pri viac či menej bláznivých hrách, pretože vedúci sú schopní zahrať sa na čokoľvek – počnúc od kovbojov a končiac gréckymi bohmi.

Sústredenia sú tiež výbornou možnosťou vypadnúť na chvíľu z domu alebo bytu a spoznať novú časť Slovenska. Veď posúď, za posledných pár rokov sme organizovali sústredenia v Terchovej, Lome nad Rimavicou (pri Detve), Oravskej Lesnej, Dobrej Vode (pri Trnave), Trenčianskom Jastrabí, či pri Počúvadlianskom jazere (pri Banskej Štiavnici).

Je tu iba jeden problém: atmosféru na sústredení naozaj nevieme zachytiť slovami. Je to niečo, čo treba zažiť. Tí, ktorí už na sústredení niekedy boli, sa na ďalšie veľmi tešia a radi sa vracajú.

Preto príď aj Ty!

SIAESFZaSI